İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Van Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ ANMA ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA İL JANDARMA KOMUTANLIĞI İLE MÜŞTEREK EĞİTİM VE TATBİKAT YAPILDI 16 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos Marmara Depremi Anma Etkinlikleri kapsamında Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutanlığı ile müşterek olarak eğitim ve tatbikat planlanmıştır. Bu kapsamda planlanan eğitim ve tatbikat İl Jandarma Komutanlığında Temel Afet Bilinci- Deprem konusunda eğitim verilerek, Müdürlüğümüzde ise eğitim alanında tatbikat yapılarak gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
AFETE HAZIR İŞ YERİ EĞİTİMLERİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR 16 Ağustos 2018
foto
Afete Hazır Türkiye Bilinçlendirme ve Eğitim Seferberliği "Afete Hazır İş Yeri" kapsamında Müdürlüğümüz personelleri tarafından; İlimiz Kurubaş Bölgesindeki Tekstil Kent de bulunan Subaşı Giyim Tekstil San Tic. Ltd. Şti çalışanlarına yönelik Temel Afet Bilinci ve Yangın konularında eğitim verilerek Yangın söndürme tatbikatı yapıldı.
[Devamı]
AFETE HAZIR İŞ YERİ EĞİTİMLERİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR 16 Ağustos 2018
foto
Afete Hazır Türkiye Bilinçlendirme ve Eğitim Seferberliği " Afete Hazır İş Yeri " kapsamında Müdürlüğümüz personelleri tarafından; İlimiz Kurubaş Bölgesindeki Tekstil Kent de bulunan Ege Örgü Triko Tekstil Giyim San ve Tic. Ltd. Şti çalışanlarına yönelik Temel Afet Bilinci ve Yangın konularında eğitim verilerek Yangın söndürme tatbikatı yapıldı.
[Devamı]
VAN MİLLETVEKİLİ SAYIN ABDULAHAT ARVAS KURUMUMUZU ZİYARET ETTİ 09 Ağustos 2018
foto
Ak Parti Van Milletvekili Sn; Abdulahat ARVAS İl Müdürümüz Osman UÇAR'ı makamında ziyaret ettiler.
[Devamı]
AFET VE ACİL DURUM DEPREM SİMÜLASYON TIRI EĞİTİM ETKİNLİKLERİ VAN' DA YAPILDI. 03 Ağustos 2018
foto
Halkımızın tüm afetlerden en az zararla kurtulabilmesi amacıyla bireyden başlayarak tüm toplumun afetlere karşı hazırlanması, afet ve acil durumlar konusunda verilen eğitimlerle toplumda farkındalık oluşturulması, afetleri korkuyla beklenen bir felaketten, başa çıkılabilir bir olguya dönüştürmek ve yapabilirlik/yeterlilik bilincinin toplumun tüm katmanlarına yerleştirilmesini sağlamak amaçlanmaktadır.
[Devamı]
AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI İL BAŞKANLIĞINDA EĞİTİM VERİLDİ 03 Ağustos 2018
foto
Afete Hazır Türkiye Bilinçlendirme ve Eğitim Seferberliği kapsamında; Müdürlüğümüz personelleri tarafından ilimiz Ak Parti Gençlik Kolları İl Başkalığında çalışan personellere toplantı salonunda Temel Afet Bilinci- Deprem konusunda eğitim verilmiştir.
[Devamı]
GÖKKUŞAĞI EĞİTİM KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ KURUMUMUZU ZİYARET ETTİ 27 Temmuz 2018
foto
Kurumumuzu ziyaret eden Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği öğretmen ve öğrencilerine Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi.
[Devamı]
PARMAĞINA YÜZÜK SIKIŞAN KÜÇÜK KIZ ÇOCUĞUNUN YARDIMINA YİNE AFAD YETİŞTİ 24 Temmuz 2018
foto
Gelen ihbar üzerine Van' ın merkez İpekyolu ilçesine bağlı Bostaniçi Toki mevkiinde meydana gelen olayda parmağına yüzük sıkışan vatandaşımıza ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yapmıştır.Gerekli ekipmanlarında desteği ile ekibimiz yine yüzüğü sıkıştığı yerden vatandaşımız zarar görmeden çıkartmıştır.
[Devamı]
EKİPLERİMİZ PARMAĞINA YÜZÜK SIKIŞAN KIZIN İMDADINA YETİŞTİ 24 Temmuz 2018
foto
Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastahanesi acil servis doktorlarından gelen ihbar üzerine olay yerine intikal eden ekiplerimiz parmağına yüzük sıkışan vatandaşımızın yardımına koşmuştur. Hidrolik kesiciler yardımı ile ince bir iş yapan ekibimiz yüzüğü sıkıştığı yerden vatandaşımıza en ufak bir zarar vermeden çıkarmıştır.
[Devamı]
AĞRI, BİTLİS, MUŞ, HAKKARİ, SİİRT AFAD MÜDÜRLÜKLERİNDEN EĞİTİM İÇİN GÖREVLENDİRİLMİŞ TEKNİSYENLERE EĞİTİM VERİLDİ 16 Temmuz 2018
foto
Müdürlük Makamımızın 05.07.2018 tarih 104897 sayılı onayı ile Müdürlüğümüz personelleri tarafından , Ağrı, Bitlis Muş, Hakkari, Siirt İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinden eğitim için ilimizde görevlendirilmiş olan Arama Kurtarma Teknisyenlerine yönelik 'Hafif Arama Kurtarma' konularında eğitimler verilerek uygulama çalışmaları gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1819202122