İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
VAN
Van Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

Planlama ve zarar azaltma daire başkanımız kurumumuzu ziyaret etti 09 Ağustos 2016

T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Planlama ve Zarar Azaltma Daire Başkanımız Erkan KOPARMAL kurumuzu ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında İl Müdürümüz Osman UÇAR, AFAD Birlik Müdürümüz Necati SEVER, Yönetim Hizmetleri Şube Müdürümüz Şefik TAŞ ile diğer Şube Müdürlerimiz ile sorumlu olduğumuz iller olan Muş, Bitlis, Hakkari, Ağrı, Siirt, Şırnak İl Müdürlerinin de katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantının hemen ardından da kurumumuz konferans salonunda çeşitli konulara ilişkin sunum gerçekleştirildi. Türkiye Afet Müdahale Planı(TAMP) ile Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi (AYDES) konusunda bilgilerin verildiği sunumun ardından, gerçekleştirilmesi planlanan yeni proje ve eğitimler hakkında Daire Başkanımız Erkan KOPARMAL genel bilgilendirmelerde bulundu ve İl Müdürlerinin sorunlarını dinleyerek notlar aldı.

Sunumun ardından da ilimiz ve çevresi ile ülkemiz genelinde gerçekleşebilecek bir afet dolayısıyla kullanılması muhtemel malzemelerin barındırıldığı “AFAD Lojistik Depo”sunu gezen ve bilgi alan Daire Başkanımız Erkan KOPARMAL’a İl Müdürümüz Osman UÇAR, Yönetim Hizmetleri Şube Müdürümüz Şefik TAŞ, AFAD Birlik Müdürümüz Necati SEVER ve Planlama ve Zarar Azaltma Şube Müdürümüz M.Nazım AKIN eşlik etti.